2786571964976923
top of page

VOYA ORGANIC BEAUTY

Marka powstała w 2006 roku w Irlandii i od tego czasu produkty VOYA można znaleźć w ponad 42 krajach na całym świecie, w najbardziej luksusowych spa, hotelach i punktach sprzedaży detalicznej. VOYA wyznaczyła nowe standardy luksusowej pielęgnacji skóry na skalę światową- od etycznego pozyskiwania składników po dążenie do zrównoważonych procesów pakowania i formułowania. Marka VOYA jest fundatorem stowarzyszenia ratującego foki, wykonuje biodegradowalne opakowania kartonowe z wodorostów, prowadzi liczne badania na temat dna morskiego, działania i skuteczności wodorostów w pielęgnacji skóry. Propaguje tradycyjne, irlandzkie rytuały SPA, które nieprzerwanie od ponad 300 lat wyglądają w sposób niezmieniony- dostępny dla Ciebie na wyciągnięcie ręki. To przede wszystkim organiczne kosmetyki, wykorzystujące moc ręcznie zbieranych wodorostów, olejów, olejków eterycznych. Luksusowe, ekologiczne, najwyższej jakości.

dlaczego wodorosty?

Wodorosty są używane od ponad 300 lat jako terapia na różne schorzenia skórne

i reumatyczne w Irlandii. Wodorosty w naturalny sposób pobierają swoje pożywienie

z morza, ponad 80% suchej masy wodorostów składa się z niezbędnych minerałów, witamin i innych związków bioaktywnych.

Wodorosty zawierają szeroką gamę ważnych składników odżywczych, takich jak błonnik, wapń, potas, magnez i żelazo, a także są dobrze znane z wysokiej zawartości jodu, który wspomaga utrzymanie zdrowej skóry. Ponadto wodorosty zawierają kilka kluczowych witamin, w tym kwas foliowy, witaminy A, B1, B2, B3, B6 i C. Wodorosty są naprawdę wyjątkowe, ponieważ są jednym z niewielu roślinnych źródeł witaminy B12.

Wodorosty zawierają również kilka innych związków bioaktywnych, których nie można znaleźć nigdzie indziej, w tym: fukoksantynę, silny przeciwutleniacz, który może neutralizować szkodliwe wolne rodniki i reaktywne formy tlenu, które uszkadzają komórki naszego ciała oraz florotaniny, rodzaj polifenolu, którego działanie przeciwutleniające zwalcza wolne rodniki które uszkadzają nasze komórki i DNA.

Ochrona antyoksydacyjna

Badania naukowe wykazały, że długotrwałe narażenie na stres oksydacyjny prowadzi do naturalnego i przedwczesnego starzenia się skóry. Nasz organizm wytwarza wolne rodniki, ale jest też wiele czynników zewnętrznych, takich jak UVA/UVB/UVC, zanieczyszczenie powietrza, klimatyzacja i centralne ogrzewanie, stres i zła dieta. Udowodniono, że wszystkie wodorosty VOYA zwiększają zdolność skóry do walki

z wolnymi rodnikami o ponad 100%.

  • Fucus Serratus: 724%*

  • Himanthalia Elongata: 533%*

  • Fucus Vesiculosus: 280%*

  • Laminaria Digitata: 122%*

Produkcja kolagenu

Kolagen jest ważny dla jędrności i elastyczności skóry. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu stopniowo się zmniejsza. Nie możesz fizycznie wprowadzić kolagenu w głąb skóry, ale możesz użyć składników stymulujących fibroblasty do wytwarzania większej ilości własnego kolagenu.

Czy wiesz, że Kolagen typu 1 stanowi 80% całkowitego kolagenu obecnego w skórze?  Badania naukowe potwierdzają, że wodorosty zawarte w produktach VOYA,

w szczególności nasze wodorosty Laminaria Digitata i Fucus Serratus, poprawiają produkcję kolagenu typu 1 w skóry odpowiednio o ponad 200% i 140%*

  • Laminaria Digitata: 202%

  • Fucus Serratus: 143%

  • Fucus Vesiculosus: 126%

  • Himanthalia Elongata: 94%

2021-09-13 14.42.22 (2).jpg
VOYA Harvester.jpg

pozyskiwanie surowców

Wodorosty to w pełni odnawialny zasób naturalny w Irlandii. W VOYA dokładają wszelkich starań, aby zachować wyjątkową czystość wodorostów. Nie trzeba używać żadnych cennych zasobów słodkiej wody do nawadniania; nie wymaga się stosowania nawozów, pestycydów, a nawet gleby.

Każdy krok w tym procesie jest naturalny i zrównoważony.

Wodorosty w naturalny sposób pochłaniają dwutlenek węgla

z atmosfery, działając jako pochłaniacze dwutlenku węgla, ponieważ ich tempo wzrostu jest około 30% do 60% razy większe niż w przypadku roślin lądowych. Wszystkie badania naukowe wskazują, że wodorosty morskie będą odgrywać ogromną rolę

w walce ze zmianami klimatycznymi poprzez pochłanianie emisji dwutlenku węgla, regenerację ekosystemów morskich, tworzenie biopaliw i odnawialnych tworzyw sztucznych,

a także generowanie białka morskiego przez wiele lat.

VOYA pomaga chronić bioróżnorodność raf na zachodnim wybrzeżu dzięki zrównoważonym i tradycyjnym praktykom pozyskiwania.

W firmie VOYA zespół ekspertów ds. zbiorów sprawdza poziomy pływów w Oceanie Atlantyckim z tygodniowym wyprzedzeniem, aby strategicznie zaplanować, jaki rodzaj wodorostów zebrać w oparciu o pływy i warunki pogodowe. Stosują wyłącznie zrównoważone praktyki zbioru, co oznacza po prostu, że wodorosty są wybierane wzrokowo i zbierane ręcznie. Żadne maszyny nie są używane, aby nie uszkodzić delikatnego dna i życia morskiego.

Tylko niewielka część wodorostów jest wycinana na raz, aby zapewnić odrost w ciągu 6-24 miesięcy. Zbieracze wodorostów przenoszą się do różnych części rafy, aby umożliwić jej pełny odrost i uzupełnienie, tworząc w ten sposób zrównoważone zbiory. Dzięki temu gatunki młodocianych alg mogą rozkwitać i odrastać, a zespół monitoruje następnie, w jaki sposób rafy i gatunki odrastają w różnych lokalizacjach.

ekologia i nauka

Produkty VOYA zawierają jak najwięcej składników organicznych a marka dobrowolnie zgłasza produkty do certyfikacji zarówno przez Soil Association COMOS, jak i Irish Organic Association (IOA).

Aby produkt był oznaczony jako ekologiczny, 95% wszystkich składników musi być ekologicznych. VOYA zobowiązuje się do używania wyłącznie naturalnych i nietoksycznych składników,

a wszystkie produkty zawierają co najmniej 70% certyfikowanych składników organicznych.

Szukanie logo COSMOS lub Soil Association na swoich kosmetykach to o wiele więcej niż tylko używanie organicznych składników. To znaczy powiedzieć:

NIE DLA:

Badań na zwierzętach
Składników GMO
Kontrowersyjnych surowców
Syntetyczne barwników, zapachów


TAK DLA:

Ekologicznych składników pozyskiwanych w zrównoważony sposób
Wykorzystywania naturalnych kolorów i zapachów roślin

i kwiatów
Przejrzystych procesów produkcyjnych
Składników biodegradowalnych
Minimalnych opakowań o maksymalnej zawartości surowców wtórnych
Ochrony dzikiej przyrody i bioróżnorodności

Image by Silas Baisch
bottom of page